صـفحه اصلی درباره ما ارتباط با ما  
         درمان با آلوی سیاه - خواص آلوی سیاه
     
 

درمان با آلوی سیاه - خواص آلوی سیاه

درمان با آلوی سیاه

زیاد قندی می گوید: روزی به حضور علی بن موسی الرضا(ع) شرفیاب شدم. ظرفی از آلوی سیاه نزد آن حضرت مشاهده نمودم. حضرت به من فرمود: حرارتی در من ایجاد شده است که برای اطفاء حرارت و تسکین صفرا از آن تناول می کنم. بدانید آلوی سیاه خشک بخارا برای تسکین فشار خون و دردهای کهنه مفید است.

غذاشناسان آلوی سیاه را میوه ای مفید و موثر در درمان بیماری های صفراوی دانسته و خوردن آن را برای کسانی که دچار حرارت و تشنگی می شوند توصیه می کنند.

اگر آلوی سیاه (به صورت خشک و یا خیسانده) خورده شود برای سردرد و تب های صفراوی مفید و از بین برنده حدت صفرا و تشنگی و حرارت شکم و خارش بدن و مسهل صفراوی رقیق و ضد غثیان(تهوع) صفراوی است. مخصوصا خیسانده آن برای تیفوئید و عطش بسیار موثر است.

کسانی که عطش فراوان دارند و در شکم خود احساس حرارت زیادی می کنند باید از این میوه استفاده نمایند تا رفع حرارت و تشنگی شود.این میوه ملین است و راه خون را باز و صفرا را دفع و فشار خون را فرو می نشاند و بر مفصل های بدن اثری نیکو داشته و اثری آرام بخش بر دردهای مزمن دارد.

آلو در درمان بیماری های دیگری نظیر نقرس، مسمومیت های غذایی، خستگی مزمن، روماتیسم، ضعف چشم، نفخ و به خصوص برای کسانی که دچار ضعف اعصاب شده اند فوق العاده مفید است. دکتر ایو.ج. شارل و دکتر ژان لوک داریگل معتقدند آلو سیاه یکی از بهترین درمان های یبوست است.

آلوی خیلی تازه و رسیده را اگر صبح ناشتا با نان به جای صبحانه بخورند غذایی کامل علیه یبوست فرض است.

بنابراین برای معالجه و درمان یبوست های فرض سخت از آلوی سیاه خشک یا آلوچه می توان کمک گرفت. در این مورد آلوی سیاه یا آلوچه چاره اصلی و قطعی است و برای تهیه آن باید چنین عمل کنید:

هشت عدد آلوچه خشک را مدت دوازده ساعت در آب خیس کنید بعد مدت ده دقیقه بدون این که قند یا شکر در آن بریزید آن را روی آتش بگذارید و بپزید و در همان حین که مشغول جوشیدن و پختن است کمی آبلیمو به آن اضافه کنید و این آلوچه های پخته را صبح ناشتا و شب هنگام خواب با دو عدد سیب درختی کاملا رسیده بخورید وبخوابید. پیش از ظهر و بعد از ظهر ها هم هر دفعه دو لیوان آب طبیعی خالص بنوشید.

مغز هسته آلو و آلوچه کرم کش است و برگ های خشک درخت آلو ادرارآور،ملین،تب بر و کرم کش است.

و بالاخره متخصصین علم تغذیه معتقدند اگر آلوی سیاه توسط زنان شیرده خورده شود سبب ازدیاد شیر در آن ها می شود.

درمان با آلوی سیاه - خواص آلوی سیاه

 
 
     
 © All Rights Reserved , SaraDownload.com 2007-2008 .