صـفحه اصلی درباره ما ارتباط با ما  
         کشمش درمانی - خواص کشمش
     
 

کشمش درمانی - خواص کشمش

 

امام رضا (ع) فرمود: کسی که می خواهد حافظه اش قوی شود صبح ها ناشتا کشمش میل نماید.

و فرمود: هر کس ناشتا بیست و یک دانه کشمش قرمز میل نماید همواره سلامت خواهد بود.

مهندس حسین میرحیدر غذاشناس ایرانی از کشمش به عنوان میوه ای ضد فراموشی و نسیان یاد کرده و ضمنا می نویسد: بهترین و پر خاصیت ترین کشمش، کشمش سبز است که در سایه خشک شده و پر گوشت باشد.

کشمش برای کسانی که به بیماری هایی نظیر نارسایی کبد، کم خونی، روماتیسم مزمن، نقرس، کم اشتهایی، امراض قلبی دچارند درمان کننده خوبی به شمار می رود، و برای سلامتی و ضعف عمومی بدن بسیار مفید است.

بانوان باردار برای حفظ و رشد جنین به مواد غذایی طبیعی مانند کلسیم، آهن، فسفر و منگنز نیاز دارند کشمش به خوبی از عهده تامین این نیازمندی بر می آید و سلامت مادر و کودک را تضمین و تامین می کند. علاوه بر این برای سالخوردگان بسیار مفید است و به آن ها قدرت و انرژی می دهد. در یک پژوهش علمی جدید مشاهده شده است که خوردن کشمش با کاهش نرخ مرگ و میر در اثر سرطان در عده ای از ساکنین امریکا ارتباط داشته است.

کشمش یکی از نیروبخش های درجه یک به شمار می رود زیرا کلیه آب محتوی در انگور به قند و مواد ئیدروکربنه تغییر شکل یافته است.

و غذای بسیار مغذی است که در فصل سرما که مبادلات ارگانیسم کند می شود بیشتر مورد استعمال پیدا می کند.

خلاصه این که انگور در اثر خشک شدن (کشمش گردیدن) هیچ یک از خواص درمانی خود را از دست نمی دهد لذا همان خاصیت های بیشماری که در انگور موجود است در کشمش نیز وجود دارد.

 

کشمش درمانی - خواص کشمش

 
 
     
 © All Rights Reserved , SaraDownload.com 2007-2008 .