صـفحه اصلی درباره ما ارتباط با ما  
         بایدها و نبایدها ویژه شوهران قسمت سوم
     
 

بایدها و نبایدها ویژه شوهران قسمت سوم

یک کلیشه نباشید، همیشه در تغییر باشید:

خوب اگر کباب می پزید یعنی کار خوب است ولی سرخ کردن گوشت یا بو دادن ذرت یا گرم کردن غذاهای آماده آن هم به صورت گاه به گاه نمی تواند تمام سهم شما در زندگی زناشویی باشد.

یکی دیگر از آن آدم هایی نباشید که نمی خواهند یا نمی توانند در آن اتاقی که آشپزخانه نام دارد آشپزی کنند. یک تکه گوشت بردارید و از آن به عنوان غذای اصلی استفاده کنید و کمی سیب زمینی کنار آن قرار دهید. غذاهای مخصوص خودتان را درست کنید.

املت مخصوص، سوپ مخصوص، سس مخصوص و ... . هنگامی که اعتماد به نفس تان بیشتر شد، کارتان را گسترش دهید. مرغ، ماکارونی، غذاهای دریایی، ماهی مخصوص، میگوی مخصوص، کمی بعد یک منوی غذای کامل دارید و حالا می توانید باز هم به سراغ همان خوراک گوشت قدیمی بروید.

بعضی مواقع مسئولیت پختن بعضی از غذاها را به عهده بگیرید، این یک مسابقه آشپزی نیست بلکه یک تلاش واقعی در خانه است و در واقع انتظار هم نمی رود که کس دیگری (همسر شما) بتواند آن را انجام دهد. اگر واقعا نمی توانید غذا بپزید آن را بخرید یا سفارش دهید.

غذاها خود به خود روی میز حاضر نمی شوند، یک نفر آن ها را آن جا می گذارد، آن شخص می تواند شما باشید.

با حوصله صبر کنید:

هر دو شما می خواهید شب به بیرون بروید. شما دو دقیقه و چهل ثانیه وقت لازم دارید تا لباس های راحتی را در بیاورید، کفش های مناسب را انتخاب کنید، از اسپری مناسب برای بدنتان استفاده کنید و یک پیراهن نسبتا تمیز بپوشید.

ولی او باید کارهای بیشتری را نسبت به شما انجام دهد. کارهایی که حتی تصور آن را هم نمی توانید بکنید. کارهای زیادی برای زیبا شدن، تشریفاتی که زمان بر است. اگر واقعا نمی توانید در این لحظات صبور باشید . فقط وانمود کنید یا کاری را برای انجام دادن پیدا کنید مثلا به مسئله مالیات بر درآمد سال دیگرتان بپردازید. به ساعت نگاه نکنید، سریع قدم نزنید، با دادن لوازمی که در جلو چشم او هستند به دستش، به او کمک نکنید فقط این مسئله را قبول کنید که او بسیار بیشتر از شما به نظر خواهد آمد.

به طور منظم دوش بگیرید:

شما یک مرد هستید و همیشه بوی بد عرق می دهید.

بایدها و نبایدها ویژه شوهران قسمت سوم

 
 
     
 © All Rights Reserved , SaraDownload.com 2007-2008 .