صـفحه اصلی درباره ما ارتباط با ما  
         مکینتاش چیست (macintosh)
     
 

مکینتاش چیست (macintosh)

مکینتاش نوعی کامپیوتر شخصی ، ساخت شرکت اپل است که در تاریخ 24 ژانویه 1984 معرفی شد ،

این رایانه اولین رایانه شخصی دارای GUI یا رابط کاربری گرافیکی بود که با command line ایترفیس کار می کرد .

سیستم عامل قابل استفاده در این کامپیوترها یعنی mac os ساخت شرکت اپل بوده که تفاوت ها و مزیت های بسیاری نسبت به سیستم عامل های شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز دارد .

یکی از مزیت های اصلی این سیستم عامل هسته قدرتمند و پایداری بسیار بالای این سیستم عامل در مقایسه با سیستم عامل های دیگر است

در گذشته اکثر کاربران کامپیوترهای مکینتاش را طراحان گرافیکی تشکیل می دادند بطوری که شاهد ظهور نرم افزارهای بسیار حرفه ای در زمینه طراحی همچون photoshop بر روی مکینتاش بودیم

البته با توجه به انحصاری بودن قطعات کامپیوترهای مکینتاش و عدم سازگاری آنها با سیستم عامل های ویندوز به علت استفاده از ریز پردازنده های شرکت موتورولا و سیاست های مایکروسافت اپل هیچگاه نتوانست مکینتاش را مانند سیستم عامل ویندوز محبوب کند . این موضوع تا جایی پیش رفت که کمپانی اپل را در یک بحران مالی جدی قرار داد .

 استیو جابز مدیرعامل سابق شرکت اپل برای خروج از این بحران ، تغییرات عمده ای در ساختار رایانه های مکینتاش اعمال نمود .بر این اساس در ژانویه 2006 کامپیوترهای جدید مکینتاش با سیستم عامل های بر اساس پردازنده های اینتل طراحی و تولید شدند و به این ترتیب کامپیوترهای جدید مکینتاش قابلیت نصب ویندوز را با طرفندهای خاص دارا شدند و  این قابلیت را دارند که هر دو سیستم عامل را یکجا بر روی کامپیوترهای مکینتاش در اختیار داشته باشند .

مکینتاش چیست (macintosh)

 
 
     
 © All Rights Reserved , SaraDownload.com 2007-2008 .